Lokalita

Rezidenční projekt Pod Novou se nachází v jihomoravském Mikulově, po levé straně při příjezdu po silnici I. třídy ze směru od Brna. Velkou výhodou je jistě i dopravní dostupnost do Vídně, a to po mezinárodní silnicí třídy B. Centrum Mikulova je odsud snadno dostupné jak autem, tak pešky (cca 650 m).

Jedná se o území o rozloze cca 17 hektarů, ohraničené na severozápadě ulicí K vápence, na jihu navazuje na sídliště U nádraží, na severu na zástavbu podél ulice Brněnská a na východě pak na zástavbu podél ulice Pod Novou.

Zastavění celé lokality je navrženo tak, aby ve spodní části byly umístěny rodinné domy a v její horní části potom bytové domy s návazností na stávající bytovou zástavbu. Koncepce zástavby přirozeně kopíruje reliéf krajiny. Od ulice K vápence se zástavba postupně zvedá směrem k zámku až pod ulici Pod Novou. V této nejvyšší části zástavba bytovými domy nepřesahuje 4 nadzemní podlaží.

Město Mikulov s významnou dominantou zámku, jehož věž tvoří pomyslný střed historického jádra města, panorama Svatého kopečku s křížovou cestou, věž na Kozím vršku, jakož i vápencové skály dokreslující celkové panorama města, je tak známé a permanentně frekventované v různých médiích, že jej není třeba snad ani blíže představovat. Historie města, přírodní zajímavosti a kulturní dění města najdete na www.mikulov.cz. Z jeho blízkého i nedalekého okolí vypíchneme jen několik z nejznámějších staveb, přírodních prvků či dominant, z nichž některé svým významem přesahují hranice naší vlasti. Namátkou vybíráme CHKO Pálavské vrchy, Lednicko-valtický areál, Valtický zámek, lázně Lednice a Hodonín, z vinařských oblastí např. Mikulovská, Velkopavlovická, Znojemská. K rekreaci pak slouží vodní nádrž Nové Mlýny s několika kempy a sousedícím zábavným centrem Aqualand Moravia. Na břehu Nových Mlýnů se také nachází Archeopark, světově cenná historická lokalita aj.

 

Navštivte také Rezidence Buková Soběšické louky

Zašlete nám poptávku či dotaz